Haber

Rekabet Kurulu’ndan maç yayınlarına ilişkin yeni karar

Muhteşem Lig ve 1. Lig özetlerinin önceki döneminde Krea İçerik Hizmetleri ve Yapım AŞ’ye geçici tedbir uygulayan Rekabet Kurulu, içeriklerin “ayrımcı” ve “sömürücü” kullanımından doğabilecek “telafi edilemez zararların” önlenmesi için toplandı. söz konusu şirketin özet yayın hakları.

Kurul, “Türkiye Süper Ligi ve 1. Lig müsabakalarının yayın hakları piyasasında meydana gelebilecek rekabet ihlallerini ve bunlardan kaynaklanabilecek telafisi mümkün olmayan zararları önlemek amacıyla Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.; açık televizyon yayını yapan kuruluşlarca her hafta ve isteyen yayıncılar tarafından görüntülerin seyirciye sunulduğu her maç bazında eş zamanlı olarak geniş özet görüntülerin ve haber hedefli görüntülerin yayınlanmasına ilişkin tedbir kararı.

Geçtiğimiz yıl Rekabet Kurulu, Krea İçerik Hizmetleri hakkında Türkiye Süper Lig ve 1. Lig futbol müsabakalarının yayın hakları kapsamında “haber amaçlı görseller” ve “geniş özet görseller” başta olmak üzere diğer yayın kuruluşlarına alt yayın hakkı vermişti. ve Üretim AŞ. Geçici önlemler alınmasına karar verildi. (HABER MERKEZİ)

kadisehriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu