Ekonomi

S&P 500’ün Yakında Bu Değere Doğru Hareket Etmesi Bekleniyor – BTIG

Cuma günü BTIG’deki finansal analistler S&P 500 endeksinin doğru gittiğini tahmin ettikleri hedefi belirttiler.

Cuma günü borsa açılmadan önce yayınladıkları analizde, S&P 500 endeksinin şu anda 5076’da bulunan 50 günlük hareketli ortalamasına yaklaştığını tahmin eden firma, piyasanın önceki günkü davranışının duyarlılıkta belirgin bir değişiklik gösterdiğine dikkat çekti.

Firma, “S&P 500 endeksinin önümüzdeki birkaç gün içinde 50 günlük hareketli ortalamaya (5076) yaklaşacağını tahmin ediyoruz” dedi. “Önceki öğleden sonra endeksin değerindeki düşüş kısmen Federal Rezerv yetkililerinin para politikasına ilişkin agresif olarak algılanan yorumlarından kaynaklandı. Bugün açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verisinin bu algıyı ortadan kaldırması beklenmiyor. Ayrıca, Orta Doğu’da artan jeopolitik gerilimlerin de önemli bir etkisi oldu. Bu durum öngörülemez ve hafta sonu boyunca nasıl bir seyir izleyeceğini tahmin etmek zor.”

Bugün erken saatlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde tarım dışı istihdamın Mart ayında 303.000 artarak 200.000’lik beklentiyi aştığı açıklandı.

BTIG ayrıca, “Piyasa dün keskin bir düşüş yaşadı ve S&P 500 endeksi önemli bir düşüşün ardından 20 günlük hareketli ortalaması olan 5188’in önemli ölçüde altında kapandı, bu da bu yıl önceki küçük düşüşlere kıyasla duyarlılıkta belirleyici bir değişime işaret ediyor” yorumunda bulundu.

Firma, “endeksin Ekim ayındaki düşük noktalardan bu yana oluşturulan yukarı yönlü trend çizgilerinin çoğunu açıkça aştığını” gözlemlemiş ve bu durumun aşağı yönlü bir trendin kesin olduğunu göstermese de, genel olarak daha dikkatli olunmasını tavsiye etmek için duyarlılıkta bir değişim olduğuna dair yeterli gösterge olduğuna inanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haber-agacoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu